25 Kasım 2015 Çarşamba

SAFRANBOLU EVLERİ KAPISI DEFTERİ

SAFRANBOLU EVLERİ KAPISI DEFTERİ


Safranbolu Kapısı Şeklindeki Kapak

Merhaba bu hafta Safranbolu yöresinin evlerine özgü kapılarının örnek alınarak yapıldığı bir defterle karşınızdayız. Kapak tasarımı olarak güzel düşünülmüş bu defter, kullanım açısındanda çok güzel.
Safranbolu’ya yolunuz düşerse orayı hatırlatacak güzel bir hatıra olarak alınabilir. Hediye olarak da gayet güzel, zaten bana da hediye olarak geldi.


Yazım özelliklerine gelirsek; geri dönüşümlü esmer kağıt kullanılmış, fakat bu kağıt çok işlemden geçmemiş olmalı ki yazarken kalemin ucu bir hayli takılıyor. Hızlı not almak için uygun bir defter değil, daha çok güzel bir şeyler yazmak için boş zamanlarınızda kullanabileceğiniz bir defter. Dolmakalem kullanımına uygun, kağıtların arka tarafında en ufak gölgelenme bile meydana gelmiyor. Bir de kalemin ucunu zorlamasa çok iyi defter olacakmış. Defterin bir eksisi daha var, o da defter sol tarafından hasır ip ile bağlanmış. Görüntü olarak güzel bir görüntü oluştursa da kullanım esnasında kapağın tam açılmasına engel oluyor.


Yazı Arkası Görünüm


Son olarak kapak dizaynı Safranbolu Evleri’nin kapıları şeklinde hatta sağ orta kısmında tokmak bile konulmuş, defteri açarken kolaylık sağlıyor. Yolunuz düşerse almanızı tavsiye ederim.Değerlendirme:
Kağıt kalitesi:3/5
Kapak :5/5
Yazılma :3/5
Dizayn :5/5
Arka sayfa yazılma: 5/5

1 yorum:

  1. bir safranbolulu olarak okurken memleketimi özlediğimi fark ettim :) bu arada seni gfc den takibe aldım ve 64. takipçinim

    YanıtlaSil