16 Şubat 2018 Cuma

KAWECO PERKEO DOLMAKALEM

KAWECO PERKEO DOLMAKALEM

Kaweco Perkeo Dolma Kalem

Merhaba uzun bir aradır yazamıyordum, bundan sonra yazılarım tekrar düzenli olacak. Bir süre sonra değişik bir çekiliş düzenlemeyi de düşünüyorum ama bakalım. Yeni yazımda Kaweco Perkeo’yu anlatmayı tercih ettim çünkü kısa sürede çok sevdim. Günlük kullanım için çok iyi bir kalem ve siyah ucunun performansını ayrıca beğendim.

Kaweco Perkeonun 4 değişik rengi bulunuyor ve gövde rengine göre uç rengi deiğişiyor. Gövdesi hafif plastik ve uzun yazımlarda elinizi yormuyor. Yazım esnasında bir problem ile karşılaşmadım fakat kartuşlu olan bu kalemde sadece kaweco gibi akışkanlığı yüksek olan mürekkepler kullanılırsa daha iyi olacağı kanaatindeyim. Çünkü bir müddet sonra mürekkep kanalından mürekkep gelmeyebilir.

Kaweconun Perkeo modelini sevmemin sebebi kapağı arka kısma takma zorunluluğunun olmaması. Kaweco’nun  diğer kalemlerinde kalemin kapağını arkasına koymak zorunda olduğum için çok sevmiyorum.

Günlük kullanım ve dolmakaleme başlamak için uygun bir kalem. Fiyatı çeşitli internet sitelerinde 45 TL ile 60 TL arası değişiyor. Şu an diğer dolmakalemlere göre uygun bir fiyatı var. Diğer yazılarda görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

Değerlendirme

Kategori: Başlangıç
Kalite: 6/10
Görünüm: 7/10
Yazma :  9/10
Ergonomi: 6/10

Fiyat Performans: 7/10

2 yorum:

 1. İmcelemeniz için teşekkürler
  Bu gövde ve uç rengini mağazada gördüğümde almalıyım demiştim😍 ve kaçınılmazı yaptım tabii :)
  Standart dönüştürücü denemedim ama olması muhtemel.
  Yazım performansı çok hoşuma gitti kaweco kartuş takılı ve ıslak yazımı var.
  Gayet memnunum. Uçtan mürekkep gelmeme durumu hiç olmadı.
  ✒️✔️

  YanıtlaSil