23 Mart 2016 Çarşamba

PILOT V- PEN

PİLOT V- PEN

7 Farklı Renkte Pilot V-Pen

Merhaba uzun bir aradan sonra günlük kullanımda sizi mutlu edecek bir kalemle karşınızdayım. Pilot V-pen kullan at dolmakalem olarak geçiyor fakat kaliteli uca sahip olduğundan genellikle tekrar doldurulup kullanılıyor. Youtube’ta nasıl tekrar doldurabileceğinize dair bir çok video bulunmakta.
Pilot V-pen 7 farklı renk seçeneğine sahip ve içerisinde mürekkep son derecede akışkan ve suya çok dayanıklı. Bütün özellikleriyle pilot markası bu kalemlerde iroshiziku mürekkepleri mi kullandı? Sorusunu akla getiriyor. Yine diğer mürekkeplerde yaptığım gibi yazılı bir kağıdı su altına tuttuğumda çok iyi performans gösterdi.
Uç olarak da gayet kaliteli uca sahip olan Pilot V-pen gördüğüm kadarıyla ülkemizde sadece M(orta) uçlu olarak satılıyor. En azından F (ince) ve B (kalın) seçenekleri olursa daha iyi olacağı kanısındayım. Gövdesi plastik ve bu nedenle oldukça hafif olan Pilot V-pen günlük kullanım için ideal bir kalem.

Su Altında Tutulduktan Sonra

Pilot V-pen’i geçen sene bir kırtasiyeden 16 tl’ye aldım. Hatta bazı kırtasiyelerde 20 tl’ye görüyordum, kullan at kaleme göre çok pahalı bir fiyat olan bu rakamlar artık internet sitelerinde 12tl civarına düşmüş durumda.

Değerlendirme:
Kategori: Günlük Kullanım
Kalite: 7/10
Görünüm: 6/10
Yazma: 9/10
Ergonomi: 6/10
Fiyat/Performans: 7/10

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder